|     |     |  
دوشنبه 1 دى 1393
درباره واحد

گسترش علم و فن آوری در جهان پویای کنونی مستلزم فراهم نمودن شیوه های متنوع فراگیری علم و دانش در جوامع انسانی است.
برنامه های چشم انداز توسعه جمهوری اسلامی ایران و به دنبال آن سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی در گسترش عرصه آموزش فنی و حرفه ای در کشور، نیازمند تطبیق پذیری این آموزش ها با تغییرات نوین جهانی در زمینه های جدید آموزشی است و این مهم جز با بازنگری در ساختار و یا ایجاد عرصه های جدید آموزشی در پیکره دانشگاهها محقق نخواهند شد.
دانشگاه آزاد اسلامی به منظور تحقق برنامه ها و اهداف کلان آموزش عالی کشور در منطقه، اقدام به استقرار مجموعه ای نظام مند تحت عنوان آموزشکده فنی و حرفه ای سما نمود که به طور مستقیم زیر نظر ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی مشغول فعالیت است.

اهداف:
برنامه مقطع کاردانی پیوسته کاربردی بر اساس نیاز کشور با توجه به حجم عظیم سرمایه گذاری هایی که در این مقطع صورت پذیرفته، تهیه و تدوین شده است.
اهداف آموزشهای کاردانی عبارتند از:
1. گسترش و اعتلای دانش و پژوهش در کشور
2. ارتقای شاخص های کمی و کیفی
3. حفظ منزلت اجتماعی آموزشهای کاربردی
4. فراهم سازی زیر بنای مناسب برای ایجاد و انتقال تکنولوژی
 

آموزشکده فنی و حرفه ای سمای اهواز در سال 1383 با همت دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت مدارس سما اهواز و سازمان سما اقدام به عرصه تعلیم و تربیت غیر دولتی گذاشت و در ابتدا با پذیرش 212 نفر دانشجو در دو رشته حسابداری و کامپیوتر آغاز به کار کرد .

آموزشی و آزمایشگاهی:
پس از هفت سال تلاش مستمر ، اکنون به مرحله ای رسیده است که به عنوان یکی از پویاترین مراکز آموزش عالی مطرح می شود . این آموزشکده در حال حاضر در دو شعبه خواهران و برادران با تعداد حدود 5000 دانشجوی دختر و پسر در رشته های کامپیوتر، حسابداری، ساختمان، مکانیک خودرو، الکترونیک، الکتروتکنیک ، تربیت بدنی، نقشه کشی معماری، صنایع شیمیایی ، نقشه برداری و کودکیاری (مربی بهداشت مدارس) به امر تعلیم و تربیت دانشجویان می پردازد .
آموزشکده فنی و حرفه ای با آزمایشگاه های مجهز به کامپیوتر ، برق ، معماری ، آزمایشگاه ترسیم فنی، سیستم مکانیزه ثبت نام، کارگاههای مختلف نقشه برداری و نقشه کشی، کتابخانه ای مشتمل بر 5820 جلد کتاب توانسته خدمات بسیار ارزنده ای را به دانشجویان ارائه نماید. دانشجویان این آموزشکده نیز توانسته اند در زمینه های مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی به موفقیت های چشم گیری در منطقه و سطح کشور دست یابند

لينک هاي مرتبط با اين بخش
 تاریخچه
 بخش عمرانی
 مقالات ارائه شده
 طرح های پژوهشی
  درباره واحد


کلیه حقوق متعلق به مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد اهواز می باشد     طراحی وب سایت : A.C.A Co