|     |     |  
جمعه 6 اسفند 1395
درباره واحد

گسترش علم و فن آوری در جهان پویای کنونی مستلزم فراهم نمودن شیوه های متنوع فراگیری علم و دانش در جوامع انسانی است.
برنامه های چشم انداز توسعه جمهوری اسلامی ایران و به دنبال آن سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی در گسترش عرصه آموزش فنی و حرفه ای در کشور، نیازمند تطبیق پذیری این آموزش ها با تغییرات نوین جهانی در زمینه های جدید آموزشی است و این مهم جز با بازنگری در ساختار و یا ایجاد عرصه های جدید آموزشی در پیکره دانشگاهها محقق نخواهند شد.
دانشگاه آزاد اسلامی به منظور تحقق برنامه ها و اهداف کلان آموزش عالی کشور در منطقه، اقدام به استقرار مجموعه ای نظام مند تحت عنوان آموزشکده فنی و حرفه ای سما نمود که به طور مستقیم زیر نظر ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی مشغول فعالیت است.

اهداف:
برنامه مقطع کاردانی پیوسته کاربردی بر اساس نیاز کشور با توجه به حجم عظیم سرمایه گذاری هایی که در این مقطع صورت پذیرفته، تهیه و تدوین شده است.
اهداف آموزشهای کاردانی عبارتند از:
1. گسترش و اعتلای دانش و پژوهش در کشور
2. ارتقای شاخص های کمی و کیفی
3. حفظ منزلت اجتماعی آموزشهای کاربردی
4. فراهم سازی زیر بنای مناسب برای ایجاد و انتقال تکنولوژی
 

ابتدا مدارس سما اهواز در سال 1378 و سپس آموزشکده فنی و حرفه ای سما اهواز در سال 1383 توسط فریبرز فروتن تاسیس و راه اندازی شد و ایشان مسئولیت آنها را عهده دار بودند.
 

آموزشکده فنی و حرفه ای سمای اهواز در ابتدا در منطقه چهارشیر اهواز فعالیت خود را با دو رشته مربی کودک و مربی بهداشت مدارس در مقطع کاردانی پیوسته آغاز و بعد در دو فضای فیزیکی مستقل (آموزشکده دخترانه و پسرانه) در شهرک دانشگاه و کوی مجاهد به فعالیت خود ادامه داد .

آموزشی و آزمایشگاهی:
پس از
 ده سال تلاش مستمر ،  به عنوان یکی از مراکز آموزش عالی مهم و مطرح در استان خوزستان به امر تعلیم و تربیت دانشجویان می پردازد. تعداد دانشجویان فعلی حدود 5000 دانشجو در 11 رشته تحصیلی کاردانی از جمله : کامپیوتر، حسابداری، ساختمان، مکانیک خودرو، الکترونیک، الکتروتکنیک ، تربیت بدنی، نقشه کشی معماری، صنایع شیمیایی  ، نقشه برداری و مربی بهداشت مدارس می باشد .
این آموزشکده دارای  آزمایشگاه های مجهز به کامپیوتر ، برق ، معماری ، آزمایشگاه ترسیم فنی، سیستم مکانیزه ثبت نام، کارگاههای مختلف نقشه برداری و نقشه کشی و کتابخانه بوده و توانسته خدمات بسیار ارزنده ای را به دانشجویان عزیز ارائه نماید.

  درباره واحد


کلیه حقوق متعلق به مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد اهواز می باشد     طراحی وب سایت : A.C.A Co